top of page
  • Karolina Szczęsna

KFB Acoustics pozyskało 3 mln złotych od Nunatak Capital

KFB Acoustics to najnowsza inwestycja funduszu Nunatak Capital. Choć nie jest typowym start-upem (przychody na poziomie 26,5 mln złotych oraz wielomilionowa EBIDTA), spółka idealnie wpisuje się w strategię inwestycyjną funduszu jako lider rynku zarządzania hałasem wykorzystujący w swoich technologiach zaawansowane narzędzia z obszaru data science.


KFB Acoustics działa na rynku akustyki i zarządzania hałasem od 2009r., zapewniając kompleksowe rozwiązania dla przemysłu w zakresie analiz wibroakustycznych, tłumienia hałasu i redukcji drgań wspiera klientów w projektowaniu maszyn i urządzeń w zakresie wibro- i psychoakustyki, bazując na własnych metodykach badawczych. Spółka obsługuje wiele zakładów produkcyjnych i przemysłowych na terenie DACH (Niemcy-Austria-Szwajcaria), a wśród jej klientów znajdują się największe firmy przemysłowe i produkcyjne na świecie m.in. SwissKrono, Ciech, Orlen, PKP, 3M, Veolia, Volkswagen, Ikea, Volvo, BMW, Unilever. W 2019r. KFB Acoustics uzyskało status Centrum Badawczo-Rozwojowego, gdzie oprócz świadczenia usług pomiarowych realizowane są także projekty związane z wirtualnym prototypowaniem, rapid-prototyping oraz testowaniem prototypowych rozwiązań zarządzania hałasem. KFB stale prowadzi prace badawczo-rozwojowe i inwestuje w innowacyjne rozwiązania zyskując przewagę nad konkurencją. W ostatnich latach KFB mocno stawia na obszar Big Data opracowując m.in system do inteligentnego monitoringu hałasu w rozproszonej architekturze z algorytmami automatycznie rozbudowywującymi bibliotekę dźwięków. Docelowo system rozszerzony zostanie o funkcjonalności z obszaru predictive maintenance pozwalające minimalizować kosztowne przestoje w działalności produkcyjnej identyfikując potencjalne problemy w pracy maszyn i urządzeń bazując na wydawanych przez nie dźwiękach i wibracjach. Partnerstwo z Nunatak Capital, od którego KFB pozyskało 3 mln złotych, znacząco wesprze ten obszar działalności spółki.


- “KFB Acoustics zamierza bazować na zaawansowanej analizie danych, co uważamy za przyszłość tej branży. Dobrym przykładem jest opracowane przez spółkę tzw. predictive maintenance. Standardem tego typu rozwiązań jest ocena stanu maszyn na podstawie drgań, a KFB Acoustics idzie o krok dalej i dzięki wykorzystaniu analizy dźwięku chce identyfikować problemy szybciej i dokładniej” - mówi Piotr Ciżkowicz, partner zarządzający Nunatak Capital.


Zespół Nunatak Capital posiada wieloletnie doświadczenie w nauce i biznesie oraz know-how w obszarze data science, którym wesprze KFB Acoustics w skalowaniu biznesu oraz pozyskiwaniu kapitału na dalszy rozwój centrum B+R. “Dzięki tej rundzie uruchomimy najnowocześniejsze w Europie centrum badawczo-rozwojowe akustyki, a kolejnym krokiem będzie internacjonalizacja biznesu poprzez stworzenie sieci oddziałów w całej Europie.” - mówi dr inż. Filip Barański, prezes i współzałożyciel KFB Acoustics.


Zapraszamy do zapoznania się z artykułem MamStartup dotyczącym inwestycji w KFB Acoustics.
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page