top of page
  • Karolina Szczęsna

Nunatak Capital przeprowadził pierwszą rundę seed dla Quantee inwestując 700 tys. USD

Nunatak Capital przeprowadził pierwszą rundę seed dla Quantee Sp. z o.o. inwestując 700 tys. USD wraz z FundingBox DeepTech Fund.


Quantee to oparta na sztucznej inteligencji platforma do dynamicznego ustalania cen ubezpieczeń, której celem jest umożliwienie ubezpieczycielom tworzenia w pełni spersonalizowanych produktów. Ich innowacyjne rozwiązanie świadczone w modelu SaaS jest zbudowane na autorskiej technologii rozwijanej przez wewnętrzny zespół Data Science, programistów i ekspertów w dziedzinie wyceny ubezpieczeń. Quantee od pierwszego dnia działalności obsługuje międzynarodowych klientów, takich jak DKV Seguros (Hiszpania, Grupa ERGO), InterRisk (Polska, Grupa VIG), HannoverRe (Niemcy, Grupa Talanx), Compensa (Polska, Grupa VIG), Komisja Nadzoru Finansowego.


Firmy ubezpieczeniowe zaciekle walczą o udział w rynku, wiedząc, że dynamiczne i elastyczne oferty mogą znacznie ograniczyć ryzyko i zwiększyć ich rentowność. Duża ilość danych o rynku i klientach pozwala na budowanie modeli opartych na sztucznej inteligencji, które optymalizują ofertę i przynoszą korzyści zarówno ubezpieczycielom, jak i ich klientom. Opracowane przez Quantee narzędzie wspiera firmy ubezpieczeniowe w dostosowywaniu ofert do preferencji klientów i trendów rynkowych w czasie rzeczywistym na ogromną skalę, co może naprawdę odmienić ten sektor.


“Zdecydowaliśmy się zainwestować w Quantee, ponieważ widzimy unikalną okazję do budowy wartości dzięki wykorzystaniu zaawansowanej analityki do dynamicznej wyceny ubezpieczeń. Już teraz duże wolumeny danych pozwalają na tworzenie bardziej elastycznej i spersonalizowanej oferty, co przekłada się na zmniejszony poziom ryzyka oraz poprawę efektywności ubezpieczycieli. Ten trend będzie postępował wraz z rozwojem możliwości pozyskiwania i przetwarzania coraz większej ilości danych, z korzyścią dla firm ubezpieczeniowych i ich klientów” – mówi Piotr Ciżkowicz, Partner Zarządzający Nunatak Capital i Profesor w Szkole Głównej Handlowej.


Zgromadzone środki będą wspierać Quantee w ekspansji na rynek brytyjski i hiszpański oraz dalszym rozwoju oprogramowania.


Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym artykułem dotyczącym inwestycji w Quantee.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page