top of page
  • Piotr Soroka

Nunatak Capital zainwestował w SentiOne SA – AI do automatyzacji procesu obsługi klienta

Inwestycja Nunatak Capital pozwoli SentiOne na kontynuację dynamicznej ekspansji na rynkach zagranicznych oraz dalszy rozwój autorskiej technologii konwersacyjnej opartej o wykorzystanie sztucznej inteligencji w automatyzacji procesu obsługi klienta.


– Głównym celem Nunatak Capital i SentiOne jest umocnienie pozycji spółki jako lidera na rynku polskim oraz kontynuowanie wdrożeń na rynkach zagranicznych, w tym w szczególności w bankowości, branży ubezpieczeniowej i telekomunikacji. Tylko w 2020 roku, dzięki udanemu wdrożeniu produktów opartych o chatboty i voiceboty, SentiOne zanotował wzrost przychodów rok do roku o ponad 70%. Plany dalszego rozwoju są równie ambitne – mówi Piotr Ciżkowicz, Partner Zarządzający Nunatak Capital i prof. SGH.


SentiOne święci w ostatnim czasie triumfy w wielu branżowych zestawieniach, uzyskując nagrody m.in. EY Entrepreneur of the Year, Deloitte Technology Fast 500 EMEA czy Top 20 Scaleup in Europe. W ślad za wzrostem rozpoznawalności i uznania dla posiadanej technologii spółka zakłada otwarcie jeszcze w tym roku nowego biura w Dubaju na bazie strategicznego partnerstwa z Seed Group – należącym do szejka Saeeda bin Ahmeda Al Maktoum, członka dubajskiej rodziny królewskiej i założyciela linii lotniczych Emirates.


– Nunatak Capital zdecydował się na inwestycję w SentiOne z uwagi na bardzo zaawansowaną technologię wykorzystującą algorytmy uczenia maszynowego i mocny zespół pracujący nad rozwojem produktu (dwie trzecie z blisko 100-osobowego zespołu). Będziemy nadal rozwijać tę przewagę konkurencyjną, również przy wsparciu ekspertów data science z Nunatak Capital oraz dodatkowych funduszy z grantów na B+R (18,8 mln zł pozyskane w tym roku). Jest to zbieżne z naszą strategią inwestowania w spółki budujące swoją wartość w oparciu o dane – mówi dr Przemysław Szufel, Partner Zarządzający Nunatak Capital.


SentiOne to polska spółka założona w 2011 roku, która dzięki wykorzystaniu technologii AI wspiera korporacje w automatyzacji procesów obsługi klienta. SentiOne oferuje szeroki wachlarz rozwiązań: od monitoringu Internetu i zintegrowanej platformy obsługi klienta, po boty konwersacyjne nowej generacji. Rozwiązania SentiOne były stosowane przez takie marki jak: Procter & Gamble, McDonald's, Nike, Unilever, Beiersdorf, Tesco, Starcom, Mindshare, Mediacom, Saatchi & Saatchi i wiele innych. Firma posiada biura w Gdańsku, Warszawie, Londynie, Ostrawie, Budapeszcie, Monachium, Eindhoven i Meksyku, a jej produkty zostały wdrożone u ponad 400 klientów na rynkach europejskich, a także w USA, Kanadzie, Meksyku, Kolumbii i Brazylii.


Nunatak Capital to prywatny fundusz Venture Capital inwestujący w modelu deal-by-deal w spółki technologiczne budujące wartość dzięki wykorzystaniu lub tworzeniu narzędzi Data Science.


Comments


bottom of page